Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11
Čistěveský dráček vás zve na koncert hudební skupiny " Waldovy Matušky "
12
Výlet do Kutné hory se zastávkou na zámku Kačina
13
14 15 16 17 18
Obec Světí - přednáška "František Josef a Alžběta Bavorská"
19 20
21 22 23 24 25
Obec Střezetice - přednáška "Marie Terezie"
26 27
Obec Sendražice - Korunní princ Rudolf
28 29 30 31 1 2 3

Zpravodaj Ministerstva životního prostředíMinisterstvo životního prostředí vydalo třetí číslo svého elektronického Zpravodaje. Hlavním tématem je tentokrát změna klimatu, jejíž dopady pociťujeme i v České republice.

Zpravodaj MŽP se také vrací k prestižnímu ocenění, které nedávno obdržel ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený, nebo k vítězným fotografiím ze soutěže Moje magické místo, které ukazují krásy tuzemské přírody tak, jak je vidí amatérští fotografové.

Přečíst si můžete také rozhovor s předním českým klimatologem Radimem Tolaszem z ČHMÚ, pohled na 23. konferenci stran Rámcové úmluvy o změně klimatu v Bonnu očima aktivního účastníka z MŽP, Pavla Zámyslického, ředitele odboru energetiky a ochrany klimatu.

Zpravodaj MŽP zároveň připomíná, že pro ochranu klimatu jsou důležitá nejen velká politická opatření (jako např. Pařížská dohoda), ale i řada konkrétních kroků domácností nebo státních úřadů a samospráv. Příkladem jsou Litoměřice, město dlouhodobě oceňované za jedinečný přístup k využívání obnovitelných zdrojů energie, nebo MŽP, které si jako čtvrtá veřejná instituce v ČR nechalo spočítat svou roční uhlíkovou stopu. Nechybí ani servisní strana o legislativních změnách od nového roku nebo o nových lidech v čele některých našich institucí.

Zpravodaj Mze[1].pdf